Stretch-Folie

Celofan

Celofan

Estetyczna folia do pakowania prezentów i kwiatów

Stretch-Folie

Stretch-Folie

Folia do owijania, dostępna w różnych kolorach i rozmiarach

Folia ochronna

Folia ochronna

Wytrzymała folia, zabezpiecza powierzchnie narażone na uszkodzenia

Sorry for the inconvenience.

Search again what you are looking for

Najczęściej zadawane pytania

Czy folia stretch to folia spożywcza?

Folia spożywcza jest wykonana z tego samego materiału co folia stretch, więc co do zasady można je stosować zamiennie. Produkowana jest jednak z mniejszej gęstości polietylenu, co nadaje jej większą elastyczność i ułatwia jej stosowanie.

Czy folia stretch brudzi powierzchnie, do których przylega?

Nie, gdyż nie zawiera kleju ani żadnych innych substancji mogących zostawić ślad na powierzchni styku.

Czy folia stretch ma warstwę kleju?

Folia stretch nie posiada warstwy kleju ani nie jest on stosowany nażadnym etapie jej produkcji. Jej lepkość wynika ze struktury materiału (polietylen) i włąsciwości fizycznych. Folia stretch jest używana do pakowania żywności pod nazwą folia spożywcza, więc jakikolwiek klej uniemożliwiłby jej bezpieczne stosowanie.

Ile waży jedna rolka folii stretch?

Za standardową przyjmuje się rolkę o wadze 3kg dla szerokości 50cm.

Czy folia polimerowa to stretch?

Tak. Folia stretch produkowana jest z polietylenu, który jest polimerem.

Ile kosztuje rolka folii stretch?

Cena rolki standardowej, przezroczystej folii stretch o wadze 3kg i 50cm szerokości to około 33.00 zł z VAT.

Czy czarna folia stretch trzyma się szyby?

Tak – jednak w żadnym przypadku nie należy jej używać do przyciemniania szyb, np. w samochodach!

Do czego służy czarna folia stretch?

Czarna folia stretch służy przede szystkim do paletowania. Poza kolorem nie różni sie właściwościami od folii transparentnej oprócz tej cechy, że pozwala ukryć przed identyfikacją owiniętą zawartość. Stosowana jest więc przy wysyłce towarów, gdzie wskazana jest dyskrecja lub wartościowych, aby zminimalizować ryzyko kradzieży.

Czy folia stretch jest opakowaniem?

Jeżeli przedsiębiorca wprowadza do obrotu produkty w opakowaniach, a takimi opakowaniami są m.in. folie stretch, folie celofanowe czy przekładki, to ma z tego tytułu obowiązki w zakresie zapewnienia poziomów odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych. Opakowanie definiowane jest w art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi (Dz. U. z 2013 r. poz. 888) jako wyrób, w tym wyrób bezzwrotny, wykonany z jakiegokolwiek materiału, przeznaczony do przechowywania, ochrony, przewozu, dostarczania lub prezentacji produktów, od surowców do towarów przetworzonych.

Czy folia stretch podlega ewidencji w BDO?

Jeśli do zabezpieczenia przesyłek w danym przedsiębiorstwie używana jest folia stretch, to przedsiębiorca jest zobowiązany do sporządzania sprawozdań BDO.BDO to skrót od Baza Danych Odpadowych – zintegrowanego systemu teleinformatycznego o odpadach. Ma za zadanie uszczelnić system gospodarowania odpadami, zwiększyć skuteczność walki z szarą strefą i dzikimi wysypiskami oraz poprawić poziom recyklingu.

Czy folia stretch podlega opłacie recyklingowej?

Tak. Jeżeli przedsiębiorca wprowadza do obrotu produkty w opakowaniach, a takimi opakowaniami są m.in. folie stretch, folie celofanowe czy przekładki, to ma z tego tytułu obowiązki w zakresie zapewnienia poziomów odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych. Opłata produktowa to inaczej kara za nieosiągnięcie ustawowych poziomów recyklingu i odzysku opakowań, które przedsiębiorca wprowadza do obrotu w Polsce. Opłatę produktową opłacają przedsiębiorcy, którzy samodzielnie realizują ustawowe obowiązki wprowadzającego. Są to m.in.:sprzedawcy internetowi, którzy pakują wysyłany do klientów towar, importerzy, którzy sprowadzają do Polski już zapakowane produkty z zagranicy, producenci, którzy wytwarzają produkty pod własną marką i pakują je w opakowania, przedsiębiorcy, którzy zlecają wyprodukowanie produktów pod własną marką, lokale gastronomiczne, które wydają jedzenie w opakowaniach. Ustawodawca nie przewiduje żadnych dolnych limitów od ilości wprowadzonych do obrotu opakowań, stąd opłata produktowa zostanie naliczona nawet w przypadku wprowadzenia do obrotu tylko jednego opakowania.

jaki kod odpadu ma folia typu stretch

Folia stretch to odpad o kodzie 15 01 02 – opakowania z tworzyw sztucznych.