Uchodząca za klasyczną, dwuwarstwowa folia bąbelkowa ma warstwę gładką i warstwę bąbelkową. Z punktu widzenia zabezpieczenia przesyłki zawijamy ją “bąblem” do wewnątrz. Zewnętrzna warstwa jest bardziej odporna na uszkodzenia, więc ochroni pęcherzyk powietrza przed np. przecięciem. Dodatkowo pęcherzyki powietrza lepiej dopasowują się do kształtu przedmiotu niż warstwa gładka.
dobierz odpowiedni rodzaj folii – w specyficznych przypadkach wskazane jest zastosowanie np. antystatycznej folii bąbelkowej.
owiń ciasno – zapobiegnie to wypadaniu przedmiotów z ochronnych warstw folii bąbelkowej i ich uszkodzeniu.
dobierz odpowiedni rozmiar opakowania – nie powinno się używać opakowania, które jest zbyt duże, ale też zbyt dopasowane, wymuszające wciskanie przedmiotu owiniętego folią.
wypełnij pustą przestrzeń wypełniaczem – chociaż folia bąbelkowa zapewnia odpowiednią ochronę, warto dodatkowo zabezpieczyć przesyłkę używając wypełniacza, aby zapobiec przemieszczaniu się jej w kartonie. Polecamy papier pakowy lub skropak.
zabezpiecz taśmą klejącą – zwróć uwagę na warunki, w jakich będzie podróżować paczka. Czasami wystarczy papierowa taśma pakowa, jednak gdy temperatura otoczenia spada poniżej zera lepiej użyć taśmy na bazie kleju Solvent, który nie zawiera wody i nie zamarznie, powodując rozszczelnienie przesyłki.
oznacz przesyłkę jako wrażliwą na uszkodzenia – zrób to za pomocą etykiety “Ostrożnie! Nie rzucać!” lub innej podobnej, np. z graficznym symbolem zbitego kieliszka, który zostanie zrozumiany niezależnie od języka, którym posługuje się kurier lub magazynier.